KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17495279

nr 1749 5279

Margareta Wallin

(1912-1992), Sverige

Oljemålning, Margareta Wallin (1912-1992), Sverige, Signerad, kvinna i blomsterland. Olja på duk, 90x100 cm, yttermått inklusive ram: 94x104

Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 8 december 2025
kl 19:34:03

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Margareta Wallin

Läs mer om Margareta Wallin